W piątek  11 stycznia w hali naszej szkoły odbyły się  Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie dziewcząt i chłopców. Rozgrywki  dziewcząt prowadzone były systemem grupowym  i pucharowym, a rozgrywki chłopców  systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, do 11 punktóww grupach dziewcząt i do 21 punktów wśród chłopców. Po czterech godzinach rywalizacji poznaliśmy  zwycięzców. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Hanna Suchecka z kl. I TE, pokonując w finale Agnieszkę Wiśniewską z kl. II TŻ. Trzecie miejsce zajęła Sandra Duda z kl. I TŻ. Wśród chłopców najlepszym okazał się Mariusz Gliński z kl. II TI, drugie miejsce zajął  Mateusz Gruszkowski z kl. III TEI a trzecie Michał Tkacz  również z kl. III TEI. 

Dziewczęta i chłopcy, którzy zajęli I, II, i III miejsce otrzymali  nagrody w postaci rakietek do badmintona, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje umiejętności techniki i taktyki gry. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania i gratulacje za udział w turnieju. Ostatnim akcentem były wspólne zdjęcia i podziękowania od organizatora Mariusza Wrotkowskiego za fajną zabawę i sportową rywalizację  przebiegającą w duchu fair play .

Kolejnymi zawodami będą rozegrane  w miesiącu lutym Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym na które już dziś  zaprasza organizator i  Szkolny Klub Sportowy  „Żak”.