W środę 22 lipca na plaży głównej w Lginiu rozegrano Grand Prix 2015 w siatkówce plażowej  młodzieży szkolnej. Przy pięknej pogodzie, na piaszczystym boisku  rywalizowały ze sobą 4 pary dziewcząt i 9 par chłopców.

Do zawodów zgłosiła się głównie młodzież mieszkająca i ucząca się w granicach z naszego  powiatu, choć była i taka która  uczy się poza nim np. w Głogowie, Lesznie, Zielonej Górze czy Łodzi. Po raz pierwszy zawitały do nas siatkarki z powiatu leszczyńskiego i od razu sprawiły niespodziankę wygrywając turniej w kategorii dziewcząt. Były to Victoria Walczyk i Jagoda Korol uczennice III LO w Lesznie. W kategorii chłopców zwyciężyli  kuzynowie Maciej i Kacper Bąkiewicz.

dsc_7449

 

Maciej jest tegorocznym absolwentem I Zespołu Szkół we Wschowie, a Kacper Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Oprócz rywalizacji na boisku młodzież mogła korzystać z kąpieli słonecznych i wodnych pod czujnym okiem ratowników WOPR. W przerwach pomiędzy meczami można było się wspomóc wodą i kiełbaskami z grila, przygotowanymi przez organizatora zawodów Mariusza Wrotkowskiego. Po zakończeniu rywalizacji nastąpiła ceremonia wręczenia upominków i pucharów. Fundatorem długopisów i notesów dla wszystkich uczestników Grand Prix było Starostwo Powiatowe we Wschowie, a sponsorem pucharów dla 3 najlepszych par dziewcząt i chłopców był UMiG we Wschowie finansujący działanie w ramach projektu „Profilaktyka i Młodzież”. Na koniec młodzież zrobiła sobie wspólne zdjęcia i już planowała udział w kolejnych turniejach. Można powiedzieć, że był to bardzo aktywny dzień zwłaszcza dla tych, którzy przyjechali na turniej rowerami. Jazda na rowerze, gra w siatkówkę i pływanie z pewnością zmęczyły niektóre osoby, ale taki był cel zawodów : aktywny wypoczynek w wakacje, oderwanie od komputera i innych elektronicznych gadżetów, a także profilaktyka w przeciwdziałaniu nikotynizmowi, alkoholizmowi i narkomanii wśród młodzieży. Kolejna impreza sportowa odbędzie się na Orliku przy I Zespole Szkół we Wschowie w miesiącu sierpniu. Będą to mistrzostwa w tenisie ziemnym dzieci ze szkół podstawowych, oraz młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. O szczegółach poinformujemy niebawem. Serdecznie zapraszamy sympatyków tenisa!

dsc_7362

 

Grand Prix 2015 klasyfikacja dziewcząt:

1.Victoria Walczyk
Jagoda Korol
III LO Leszno
2.Dominika Zarzycka
Nikola Markiewicz
Gimnazjum Szlichtyngowa
3.Roksana Urbańska
Daria Lachowska
ZSE GłogówII LO Głogów
4.Agnieszka Radajewska
Anna Mikołajczak
II LO Leszno

Grand Prix 2015 klasyfikacja chłopców :

1.Maciej Bąkiewicz
Kacper Bąkiewicz
I Zespół Szkół Wschowa
SMS Łódź
2.Artur Szułczyński
Bartosz Mazurczyk
VII LO Zielona Góra
3.Miłosz Majchrzak
Patryk Romanowicz
I Zespół Szkół Wschowa
VII LO Zielona Góra
4.Jakub Krakowian
Jędrzej Bąkiewicz
Gimnazjum nr 2 Wschowa
SP 2 Wschowa
5-6.Mateusz
Pihil Mateusz Kufel
Gimnazjum nr 1 Wschowa
5-6.Dariusz Tarka
Mariusz Gliński
Gimnazjum Językowe Wschowa
7-8.Jakub Wasielewski
Michał Mielczarek
Gimnazjum Szlichtyngowa
7-8.Wojciech Gliński
Dominik Walkowski
I LO Wschowa
9. Maciej Pihil
Mateusz Perek
SP 1 Wschowa
Gimnazjum nr 2 Wschowa

 

Organizator :  SKS  „Żak” przy  I  Zespole Szkół we Wschowie.