W poniedziałek 3 grudnia 2018r. w Lesznie w Zespole Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich odbył się już po raz siódmy Konkurs Fryzjerski. Uczennice i uczniowie naszej szkoły uczestniczą w tym konkursie od pierwszej edycji, tzn. od roku szkolnego 2011/2012. Tegoroczny temat konkurencji to: „DżungLOVE”. Przyszli fryzjerzy zainspirowani motywem dżungli, zarówno fauny, jaki i flory, stworzyli na głowach swoich modelek i modeli arcydzieła, na których pojawiły się liście, piórka, pająki, gałązki. Na wykreowanie fryzury uczniowie mieli 1 godzinę i 45 min. Wszystkie fryzury były przemyślane, dokładnie zaplanowane i precyzyjnie wykonane. Ze względu na wyrównany poziom umiejętności fryzjerów komisja konkursowa miała niezwykle ciężkie zadanie, aby wyłonić tą najpiękniejszą stylizację. Choć nie udało się naszym uczniom zająć miejsca na podium, możemy być z nich dumni, gdyż włożyli dużo czasu w przygotowanie swoich koleżanek do konkursu, wykazali się zaangażowaniem, dojrzałością i fantazją.
Wyzwanie konkursowe z naszej szkoły przyjęły 2 uczennice z klasy I B Paloma Szalek i Zuzanna Węckowska oraz uczeń Eryk Sadowski z klasy II B.
Podziękowania należą się także modelkom, w tej roli wystąpiły: Ola Berek (IIILO), Liwia Suda (I B BSIS) i Magda Skrzypczak(III TŻiUG).

Agata Dziekańska