26 kwietnia drużyna I Zespołu Szkół we Wschowie uczestniczyła w 23 Marszu Nadodrzańskim, który przebiegał przez terytorium Polski i Niemiec. Do pokonania była trasa 20 km, podczas której znajdowało się 10 stacji o charakterze sprawnościowym.

Marsz rozpoczynał się w Gubinie a kończył po niemieckiej stronie tego miasta ( Guben). W rywalizacji brały udział klasy mundurowe z Polski, Niemiec oraz Czech, a także przedstawiciele służb i jednostek mundurowych z tych krajów.

Każda drużyna składała się z 5 osób. Naszą reprezentację tworzyli uczniowie klasy II LO liceum o profilu bezpieczeństwo publiczne. Byli to: Kacper Kosiński, Mikołaj Nowak, Michał Łączny, Michał Grabiński, a skład uzupełnił opiekun, nauczyciel wychowania fizycznego – Jakub Chałupka.

W bardzo trudnych warunkach pogodowych ( upalna pogoda i duża wilgotność powietrza), nasi reprezentanci spisali się znakomicie. Wśród kilkudziesięciu ekip zajmujemy 3 miejsce, i do Wschowy wróciliśmy z pucharem, pamiątkowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Za włożony trud i wysiłek a także osiągnięcie III miejsca serdecznie gratulujemy!