W dniu dzisiejszym 15.10.2020 reprezentacja I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie uczestniczyła w IV edycji Biegu Erasmusa.

Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa! – to hasło tegorocznej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W roku 2020 nic nie jest jednak takie, jak było wcześniej, zmienił się również charakter imprezy. e-Bieg trwać będzie od 15 do 17 października w formie rywalizacji zdalnej 4-osobowych drużyn sztafetowych.

Każda ze sztafet ma za zadanie w ciągu godziny przebiec jak najdłuższy dystans. Wyniki są zapisywane za pomocą aplikacji Endomondo a następnie wysyłane do organizatora biegu w celu weryfikacji i klasyfikowania poszczególnych ekip.

Nasza reprezentacja w składzie : Maria Ciemierzewska, Brajan Mandziuk, Kacper Chruszczewski, Gabriel Dziełakowski w trakcie godzinnego biegu uzyskała wyniki 13,56 km.

Warto również dodać, iż każdy z uczestników biegu otrzymał pakiet startowy w którym znalazły się koszulka biegowa, opaska, numer startowy, worek oraz okolicznościowy medal za udział w biegu. Oprócz tego nasza szkoła w związku z tym, że znalazła się w pierwszej 100 zgłoszonych ekip, otrzymała sprzęt sportowy.

Serdeczne podziękowania należą się panu Maciejowi Aleksandrowiczowi, który stworzył fotorelację z tego wydarzenia a także już niebawem będzie można na profilu facebook naszej placówki oraz instagramie zobaczyć filmik z biegu zmontowany przez pana Maćka.