Piłkarki z I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie rozegrały w środę (30.11.2016 r.) Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt „ RÓŻOWA CUP 2016”. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn m.in. z Kościana, Nietążkowa, Grodziska Wielkopolskiego oraz nasza reprezentacja ze Wschowy.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których dwie najlepsze uzyskiwały awans do półfinałów. Mecze rozgrywano 2 x 7 min. Dziewczęta ze Staszica swój pierwszy mecz zremisowały z rówieśniczkami z Kościana 1:1 po bramce Wiktorii Sucheckiej. W drugim grupowym meczu uległy późniejszym triumfatorkom turnieju drużynie z ZSP z Grodziska Wielkopolskiego tracąc bramkę w ostatnich sekundach meczu i przegrywając spotkanie 2:1. Drugą bramkę w tym turnieju zdobyła dla I ZS Wiktoria Suchecka.
Mecz półfinałowy to bardzo dobra gra dziewcząt ze „Staszica”. W regulaminowym czasie gry nie padły żadne bramki. Również dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy. Zaciętą rywalizację musiały rozstrzygnąć dopiero rzuty karne, w których nasze dziewczęta musiały uznać wyższość zawodniczek z LO z Grodziska Wielkopolskiego przegrywając 2:1. Jedyną „11” wykorzystała w naszej drużynie Aleksandra Onoszko.
Mecz o III miejsce to kolejne zacięte spotkanie w wykonaniu naszych dziewcząt, ale niestety kolejne przegrane. Tym razem pokonały nas gimnazjalistki z Grodziska Wlkp. wygrywając 1:0.
Mimo IV miejsca, występ należy uznać za udany, gdyż nasze zawodniczki w każdym meczu rywalizowały z trenującymi na co dzień w klubach piłkarkami. Miłym akcentem turnieju RÓŻOWA CUP 2016  była indywidualna nagroda dla najlepszej bramkarki, którą w pełni zasłużenie otrzymała nasza zawodniczka – Patrycja Ciesielska.