KLASA III TE NA FESTIWALU NAUKOWYM E(X)PLORY.

 

W piątek 9 kwietnia wraz z wychowawczynią wzięłyśmy udział w niecodziennym wirtualnym wydarzeniu – a mianowicie Festiwalu Naukowym E(x)plory. To miejsce i czas, w którym głos mają młodzi naukowcy. Tematem tegorocznej odsłony był „Świat w technologii”. Wydarzenie odbyło się w sieci na platformie HOPIN.

Główną ideą programu E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji projektów naukowych. Elementem dodatkowym jest kończący się w czasie festiwalu konkurs, który został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki i nowych technologii, pragnących rozwijać swoje zainteresowania, spotykać inspirujących rówieśników i chcących poznać kulisy pracy badacza.

Konkurs daje Młodym Talentom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Dzięki możliwościom wirtualnym uczestniczyłyśmy w wielu niezwykle ciekawych wykładach i warsztatach. Każda mogła wybrać temat, który szczególnie ją zainteresował. Wzięłyśmy udział m. in. w wykładzie na żywo Crazy Nauki „Sposoby i narzędzia służące do rozpoznawania dezinformacji i fake newsów nt. COVID-19 i szczepień” oraz w wykładzie Firasa Haj Obeida „Co Twoje geny mówią o Twoich zębach? Czy pasta z fluorem jest bezpieczna?”. Wysłuchałyśmy wykładu „ABC Wirusologii” – dr Alicji Chmielewskiej oraz  wykładu „Oświecenie XXI wieku” – dr Katarzyny Kołacz. Niektóre z nas wzięły także udział w warsztacie „Jak zobaczyć, co jest w środku – przegląd technologii medycznych” oraz głosowały na najlepszy projekt Festiwalu.

Był to bardzo ciekawie spędzony czas i z pewnością w przyszłym roku będziemy chciały to powtórzyć 😊