Kolejne sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego

W styczniu na stronie „Staszica” informowaliśmy o wysokich lokatach naszych uczniów w konkursie języka niemieckiego „Deutschfreund”, a dziś mamy kolejny powód do radości.

Aż 27 uczniów I Zespołu Szkół wzięło udział w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego „Sprachdoktor”. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych, a do rozwiązania mieli test wielokrotnego wyboru sprawdzający znajomość słownictwa, gramatyki niemieckiej i faktów o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Po kilku tygodniach oczekiwania otrzymaliśmy wyniki od organizatora konkursu – Łowców Talentów JERSZ. Z radością informujemy, że uczennica klasy I TS Weronika Moder zajęła1 miejsce
w województwie i 4 miejsce w kraju
na 838 uczestników z klas I ponadgimnazjalnych. Jest to kolejny sukces Weroniki, która utrzymuje swoje1 miejsce w województwie zdobyte w poprzednim konkursie tego samego organizatora.

W kategorii klas drugich najlepsza w szkole była Katarzyna Zarubajko z klasy II TS, która
w województwie zajęła 22 miejsce. Natomiast w kategorii klas III najlepiej napisał test Jacek Bierwidis z klasy III TM, zajmując 9 miejsce w województwie. Zarówno Weronika jak i Jacek, znacznie poprawili swoją lokatę w porównaniu do poprzedniego konkursu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz oceny bdb i cel z języka niemieckiego,
a Weronika otrzymała dodatkowo nagrodę ufundowaną przez organizatora konkursu – Łowców Talentów JERSZ.  Dyrektor Damian Janowicz pogratulował laureatom i uczestnikom konkursu, a także podziękował jego organizatorkom: Agacie Dziekańskiej i Beacie Wasyliszyn.

Poniżej lista uczestników konkursu z poszczególnych klas:

Klasy I

Weronika Moder, Michalina Zaleska,  Agnieszka Zapytowska, Wiktoria Suchecka, Klaudia Pawlus,  Dominik Bernat, Weronika Antkowiak, Jakub Drajerski, Michał Grabiński, Kacper Kosiński, Aneta Dul, Klaudia Janas, Aleksandra Faluta, Marika Kij

Klasy II

Katarzyna Zarubajko, Wiktor Błaszak, Anna Urbańska, Karolina Łuka,Wiktor Baraniak, Hubert Motała, Ignacy Galon

Klasy III

Jacek Bierwidis, Kacper Kamiński, Michał Hauser,Michał Rodak,  Dawid Gierlich, Daniel Przybycień,

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do poszerzania swojej znajomości języka niemieckiego i udziału w kolejnych konkursach językowych.