Nie da się zaprzeczyć, że język angielski jest niezwykle ważny w międzynarodowej komunikacji. Jego znajomość coraz częściej uznawana jest za podstawową umiejętność. W ogromnej części Europy, a także i poza nią, angielski jest tak powszechny, że nie jest już nawet uznawany za język obcy, przynajmniej w sferze biznesowej. Nic dziwnego – językiem angielskim jako natywnym posługuje się aż 365 mln ludzi na całym świecie, natomiast przewiduje się, że globalnie posługuje się nim nawet 1,6 mld osób.
Dlatego aby uświadomić uczniów jak ważny jest język angielski uczniowie klas I TS/I, I TE, TEL/M, ITTŻ, III TI wzięli udział w 135 minutowych warsztatach językowych, które w całości były prowadzone właśnie w języku angielskim.
W ramach współpracy naszej szkoły z Centrum Aktywności Twórczej z Leszna, w tym roku zaprosiliśmy wolontariuszy z Macedonii, Niemiec, Ukrainy, Grecji, Hiszpanii, Indonezji, Francji oraz Serbii.
Wolontariusze wcielili się w role nauczycieli i prowadzili zajęcia, gdzie różnorodne gry językowe, gry ruchowe, quizy, krótkie prezentacje, dyskusje ożywiły i uaktywniły język angielski naszych uczniów.

BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM UCZNIOM ZA MIŁE I GOŚCINNE PRZYJĘCIE NASZYCH ZAGRANICZNYCH GOŚCI I ZAPRASZAM WAS ZA ROK!!!

Jeśli spodobało się Wam takie międzynarodowe spotkanie, możecie poprosić nauczycielki języka angielskiego, aby na Waszą prośbę, ponownie ich zaprosić do Was na lekcję.

P. Bajończak