21 maja uczniowie klasy III Technikum Informatycznego I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica mieli niebywałą okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych w ramach Lubuskiej Akademii Młodego Lidera. Realizatorzy projektu „ Młodzi on-life „ zaczęli od dwugodzinnych wykładów czystej teorii, które dzięki zmieniającym się wykładowcom oraz ciekawej prezentacji, okazały się doskonałym wstępem do zadań praktycznych. Na początek młodzież podzielono na kilkuosobowe grupy i przydzielono im zadanie, które wydawało się niemożliwe. Chodziło o zbudowanie, za pomocą makaronu, taśmy klejącej i sznurka, wieży, która miała utrzymać pion przynajmniej przez 30 sekund. Kreatywność młodzieży nie zna granic, stąd mogliśmy podziwiać kilka naprawdę niezłych rozwiązań. Zadanie miało przede wszystkim zintegrować zespół oraz wydobyć z uczniów zasoby kreatywności i pobudzić ich do działania.
Kolejna część warsztatów wymagała zacięcia dziennikarskiego, umiejętności komunikacyjnych oraz pracy z komputerem i Internetem. Młodzież przeprowadziła wywiady w terenie, przeszukiwała Internet i stworzyła grafikę, ponadto opanowała Facebooka i Instagram. Efektem są posty na w / w stronach społecznościowych, wywiady oraz strona internetowa, która powstała w rekordowym tempie. Zapał i entuzjazm, które towarzyszyły wszystkim tego dnia pozwoliły na podniesienie poprzeczki dla młodzieży z pozostałych miejscowości, które wezmą udział w warsztatach.
Efekty pracy można podziwiać na profilu Młoda kariera, koncie instagramowym https:// www.instagram.com/mlodakariera oraz na stronie www http\;//mlodakariera.pl/wp.php/