To nowatorska metoda, ale niezwykle skuteczna i przyjemna. Metoda przynosi szybki efekt, gwarantuje naukę dobrej wymowy i pomaga rozwijać umiejętności językowe. Wszystko tłumaczy budowa naszego mózgu. Lewa półkula jest odpowiedzialna za logikę i język, prawa natomiast odpowiada za twórczość, kreatywność i wyobraźnię. Podczas takich zajęć obie półkule się uzupełniają i wspomagają proces uczenia się języka.
30 listopada 2016 roku, uczniowie i uczennice I Zespołu Szkół, a dokładniej uczniowie klas  I LO i I TE mieli szansę być uczestnikami  takich warsztatów. Zajęcia były prowadzone na lekcjach języka angielskiego, przez zaproszone wolontariuszki z Fundacji CAT z Leszna – Valerię z Włoch  i Valid z Grecji.
Uczestnicy posługiwali  się  językiem angielskim, powiększając zakres słownictwa: od nazw przedmiotów, kolorów i materiałów niezbędnych do wykonania prac plastycznych. Dodatkowo, p. dyr. Halina Bartkowiak  pokazała wszystkich trudną sztukę wykonywania ozdobnych kartek świątecznych.
A że był to okres przedświąteczny, uczniowie mogli poznać  bożonarodzeniowe tradycje jakie panują w Grecji i we Włoszech i jak Włosi i Grecy spędzają Nowy Rok.Było ciekawie, kreatywnie i świątecznie!!! Dziękujemy!!!
Organizator- Paulina Bajończak