Od środy 4 listopada 2020 roku w I Zespole Szkół imienia Stanisława Staszica we Wschowie gości wystawa „ Ojcowie Niepodległości” przygotowana przez IPN. Inicjatorem prezentacji wystawy jest dyrektor szkoły Pan Piotr Wieland.

Czas obecnie jest trudny na organizowanie uroczystości, nawet patriotycznych,  w tradycyjny sposób. Nauczyciele i uczniowie w „ Staszicu” przestrzegają reżimu sanitarnego, dlatego również tę ważną inicjatywę, jaką jest oddanie czci wybitnym postaciom, walczącym o odrodzenie się wolnej Polski przygotowali zdalnie.

Uczniowie: Monika Kowalska z kl. II TTŻ, Grzegorz Tarka z kl. III TEL i Krzysztof Kargulewicz z kl. IV TELS w świecie wirtualnym mają zaszczyt zaprosić Państwa  do odbycia historycznej podróży z okazji Święta Niepodległości. Opowiadają o zasługach ludzi walecznych, odważnych i mężnych, choć różniących się od siebie,   to jednak walczących w imię jednego nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI.

W filmie usłyszą Państwo kilka ciekawostek związanych z wydarzeniami z lat 1918-1923, jak również opowieść o gen. Józefie Hallerze wjeżdżającym na koniu   w morskie fale i rzucającym daleko w wody zatoki jeden z platynowych pierścieni otrzymanych od polskich gdańszczan 10 lutego 1920 roku.

Zachęcamy do odbycia wraz z naszymi wspaniałymi uczniami tej atrakcyjnej, historycznej podróży.