26 września na obiektach boiska Orlik przy I Zespole Szkół we Wschowie, odbył się I Orlikowy Turniej tenisa ziemnego BGŻ BNP PARIBAS.
Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii szkół podstawowych udział wzięło 8 uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy po cztery osoby. Spotkania w grupach rozgrywano systemem „każdy z każdym” (do wygranego jednego gema), a dwoje najlepszych zawodników z grup awansowało do półfinałów, natomiast pozostali walczyli o miejsca 5-8. Oto jak przedstawiły się wyniki oraz klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii szkół podstawowych:
Grupa A
1.Kacper Przybylski   6 pkt.
2.Julia Chmielewska  5 pkt.
3.Oliwer Beker           4 pkt.
4.Marika Beker          3 pkt.
Grupa B
1.Ala Mickiewicz        6 pkt.
2.Jakub Kociubiński   5 pkt.
3.Kamil Fiebig            4 pkt.
4.Wojciech Kaczmarek   3 pkt.

O miejsce 7-8
W. Kaczmarek- M. Beker  1:0
O miejsce 5-6
K. Fiebig- O. Beker            1:0
Półfinał I
K. Przybylski- J. Kociubiński  1:0
Półfinał II
J. Chmielewska – A. Mickiewicz   0:1
Mecz o 3 miejsce
J. Kociubiński- J. Chmielewska    2:0

Finał
K. Przybylski- A. Mickiewicz  1:2
Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:
1.Ala Mickiewicz
2.Kacper Przybylski
3.Jakub Kociubiński
4.Julia Chmielewska
5.Kamil Fiebig
6.Oliwer Beker
7.Wojciech Kaczmarek
8.Marika Beker

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych udział wzięło trzech zawodników, którzy rozegrali swoje pojedynki „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
Wyniki kategorii starszej:
Mateusz Perek- Rafał Nowiński  1:6, 0:6
Mateusz Pihil- Mateusz Perek     6:1, 6:2
Rafał Nowiński-Mateusz Pihil      6:7, 6:4, Tiebreak 7:3
Klasyfikacja końcowa:
1.Rafał Nowiński
2.Mateusz Pihil
3.Mateusz Perek
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki oraz nagrody rzeczowe, a najlepsza trójka każdej z kategorii również puchary. Dodatkowo zwycięzcy turnieju otrzymali rakiety tenisowe. W tym miejscu organizatorzy turnieju pragną bardzo podziękować tytularnemu sponsorowi tych zmagań, wschowskiemu oddziałowi banku BGŻ BNP PARIBAS za ufundowanie atrakcyjnych nagród i pucharów dla uczestników turnieju oraz patronat medialny. Organizatorami tenisowych zmagań byli Mariusz Wrotkowski, instruktor tenisa oraz nauczyciel wychowania fizycznego w I ZS we Wschowie oraz Jakub Chałupka, animator boisk Orlik i nauczyciel wychowania fizycznego w I ZS we Wschowie.