Drodzy Uczniowie i Uczennice „Staszica”! Drodzy Rodzice!

 

Przypominam te słowa w obecnej, trudnej sytuacji z nadzieją, że przetrwamy wszyscy w zdrowiu i w dobrej kondycji. Nie będę się wysilał na mądrość, bo dzisiaj nikt nie jest mądry na tyle, żeby z całą pewnością wiedzieć, jak długo „to” potrwa. Chcę tylko zwrócić waszą uwagę na pewne pozytywne aspekty takiej sytuacji: na pewno wielu z was odkryje, w jakim komforcie żyliśmy dotychczas, mając pod dostatkiem tego, czego teraz albo brak, albo od czego zostaliśmy na nieznany czas oddzieleni. Dlaczego myślę, że to jest aspekt pozytywny? Bo głęboko wierzę, że kiedy wrócimy do normalności będziemy żyć wszyscy bardziej refleksyjnie, z większym szacunkiem potraktujemy fakt, że żyjemy, że nasi bliscy się o nas troszczą, że to, co mamy, należy szanować, bo nie wiemy na jak długo jest nam dane to mieć. 

Można się ze mną umówić na spotkanie w szkole. Jestem do waszej dyspozycji w ustalonych wcześniej godzinach mojej pracy:

 

Poniedziałek   8.00 – 12.30

Wtorek          8.00 – 15.00

Środa            8.00 – 12.30

Czwartek       8.00 – 15.00

Piątek            8.00 – 12.30          pod telefonem nr  601 177 021

 

Oraz  24/7   przez pocztę:          m.jarosz@staszic.wschowa.info

 

Lub na platformie TEAMS

 

 

Obiecuję, że nie będę się wymądrzał, ale możecie skorzystać z mojej wiedzy i doświadczenia w sprawach, o których jest wam trudno rozmawiać z kimś innym.

 

Zapewniam o mojej złotej zasadzie CAŁKOWITEJ DYSKRECJI.

 

Zapewniam o moich kompetencjach, które pogłębiłem przez 26 lat, pracując nie tylko jako pedagog, ale także jako nauczyciel wdż i wiedzy o kulturze oraz jako terapeuta uzależnień i mediator rodzinny i małżeński poza szkołą.

Ci, którzy uczestniczyli dotąd uważnie w moich zajęciach, muszą pamiętać to zdanie, które tu przytoczę, a które powtarzam na każdym spotkaniu:

 

NAJLEPSZE, CO MOŻE PRZYDARZYĆ SIĘ CZŁOWIEKOWI, TO ROZMOWA Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM.

 

Jestem tym drugim człowiekiem. Zapraszam was do rozmowy.

 

Marek Jarosz – wasz pedagog szkolny