17 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego „Deutschfreund”. Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych, a do rozwiązania mieli test wielokrotnego wyboru sprawdzający znajomość słownictwa i gramatyki niemieckiej.
Po kilku tygodniach oczekiwania otrzymaliśmy wyniki od organizatora konkursu – Łowców Talentów JERSZ. Z radością informujemy, że uczennica klasy I TS Weronika Moder zajęła 1 miejsce w województwie i 9 miejsce w kraju na 918 uczestników w swojej kategorii.
Najlepszy w kategorii klas drugich był Wiktor Baraniak z klasy I LO, który w województwie zajął 8 miejsce. Natomiast w kategorii klas III najlepiej napisał test Jacek Bierwidis z klasy III TM, zajmując 16 miejsce w województwie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz oceny bdb i cel z języka niemieckiego. Dyrektor Damian Janowicz pogratulował laureatom i uczestnikom konkursu, a także podziękował jego organizatorkom: Agacie Dziekańskiej i Beacie Wasyliszyn.
Poniżej lista uczestników konkursu z poszczególnych klas:
Klasy I
Weronika Moder, Jakub Drajerski, Dominik Bernat, Agnieszka Zapytowska, Michalina Zaleska, Michał Grabiński
Klasy II
Wiktor Baraniak, Maja Antonowicz, Wiktor Błaszak, Kinga Zubrzycka
Klasy III
Jacek Bierwidis, Daniel Przybycień, Michał Hauser, Karol Cichoszewski, Michał Jóskowiak, Mateusz Zbik, Kacper Kamiński
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do poszerzania swojej znajomości języka niemieckiego i udziału w kolejnych konkursach językowych.