Przez 10 lat Wschowę odwiedziło ponad 100 uczniów niemieckich, a Limburg ponad 100 uczniów ze Wschowy. Ponadto udało się zorganizować kilkakrotnie dwutygodniowe praktyki zawodowe dla kilkorga uczniów z obu szkół. Powstały znajomości, przyjaźnie i tysiące zdjęć. W czasie zajęć dziesiątej, jubileuszowej wymiany obu szkół zrealizowano projekt kalendarza, który jest atrakcyjną i wymowną pamiątką ze wspólnych spotkań we Wschowie i w Limburgu. Pracę nad projektem kalendarza ukończyli uczniowie pod kierunkiem opiekunów z Polski (Beata Wasyliszyn i Marek Jarosz) i z Niemiec (Sebastian Wendt i Ulrich Stange) w trakcie trwania warsztatów w atrakcyjnej miejscowości Heppenheim we wrześniu br. Gościny udzielił Dom Spotkań Miedzynarodowych „Haus am Maiberg”, w którym spotkania młodzieży z różnych krajów są codziennością.

Kalendarz prezentuje migawki z 10 lat wymiany szkolnej i praktyk zawodowych, a najwięcej zdjęć pochodzi z roku jubileuszowego, kiedy to obie szkoły podpisały oficjalnie umowę o współpracy. Całego wrażenia dopełnia przyjemna szata graficzna 12 miesięcy roku 2015 oraz dwujęzyczny tytuł: 10 JAHRE ZUSAMMEN – 10 LAT RAZEM.

Sponsorem wydawnictwa jest oprócz obydwu szkół także największy spośród wszystkich: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Dziękujemy!

obejrzyj projekt kalendarza