W piątek, 19 października odbyła się w I Zespole Szkół druga edycjaPowiatowych Targów Zawodowych pod hasłem „Dobry zawód otwiera wiele drzwi”. Był to element realizowanego w naszej szkole unijnego projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie wschowskim”. Wydarzenie było dla uczniów okazją do spotkania z potencjalnymi pracodawcami, porozmawiania o perspektywach zatrudnienia czy specyfice pracy w konkretnych przedsiębiorstwach.

Impreza zgromadziła kilkunastu wystawców, wśród których znalazły się firmy i instytucje mające swoje siedziby na terenie powiatu wschowskiego. Swoją ofertę edukacyjną przedstawiliśmy również my, I Zespół Szkół. Na naszym stoisku wystawienniczym w atrakcyjny sposób zaprezentowaliśmy kierunki kształcenia oraz możliwości jakie stwarza dla uczniów I Zespół Szkół. Te możliwości to choćby udział w atrakcyjnych kursach, szkoleniach czy płatnych stażach realizowanych w ramach projektu .

Ważnym punktem wydarzenia było podpisanie przez Dyrektora I Zespołu Szkół porozumień o współpracy z firmami Pro Tech oraz Jedność Sp.z.o.o. Dzięki temu nasza młodzież będzie miała szersze możliwości odbycia praktyk zawodowych i staży zaś firmy będą mogły pozyskać dla siebie kandydatów na pracowników.

Dziękujemy bardzo wszystkim wystawcom:
Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.
Stena Recycling Sp.z.o.o.
Bank Spółdzielczy we Wschowie
Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o.
Pro Tech

Portal Regionu
Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
Spółka Komunalna Wschowa
JEDNOŚĆ Sp. z o.o.
Dobrowolski Sp. z.o.o.
Restauracja Fin de Siecle w Szlichtyngowej
Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Zielonej Górze
Uniwersytet Zielonogórski
Komenda Powiatowa Policji we Wschowie
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie
Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej

Podziękowania należą się również zwiedzającym, którzy pojawili się podczas tego wydarzenia. Było ich wielu, co sprawiło nam niezwykłą radość.