Gra JOBO wspiera karierę zawodową!
18 listopada w I Zespole Szkół we Wschowie gościło 30 uczniów gimnazjów ze Wschowy i Szlichtyngowej. Wraz z nauczycielami przyjęli oni zaproszenie organizatorów projektu SZANSE BEZ GRANIC – WYGRAJ TWÓJ ZAWÓD,Beaty Wasyliszyn i Marka Jarosza, na międzyszkolne rozgrywki
w grę JOBO dla uczniów klas trzecich gimnazjum.
Po krótkim powitaniu, uczestnicy projektu z I ZS omówili zasady gry i zaprosili gimnazjalistów do współzawodnictwa. Uczniowie chętnie wykonywali zadania wynikające z zajmowanych pół na planszy. Dotyczyły one nie tylko wybranego zawodu i wiedzy ogólnej, ale były to także zadania ruchowe, które wprawiały uczniów w dobry nastrój. Podczas, gdy komisja liczyła punkty, gimnazjaliści obejrzeli film o powstaniu gry JOBO i wysłuchali relacji uczniów I ZS z przebiegu projektu realizowanego wspólnie z uczniami Peter-Paul-Cahensly-Schule z Limburga.
W rozgrywkach wzięli udział uczniowie z:Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II we Wschowie – 6 klas, Gimnazjum im Noblistów Polskich w Szlichtyngowej – 3 klasy oraz Gimnazjum Językowe we Wschowie – 1 klasa.
I miejsce – klasa III e Gimnazjum nr 2 we Wschowie
II miejsce – klasa III b Gimnazjum w Szlichtyngowej
III miejsce – klasa III b Gimnazjum nr 2 we Wschowie
W podziękowaniu za udział w rozgrywkach, każda szkoła otrzymała gry JOBO, które uczniowie mogą wykorzystać na lekcjach wychowawczych lub w świetlicy. Ponadto zwycięskie klasy otrzymały nagrody przekazane przez Starostwo Powiatowe we Wschowie.
Gra została wykonana dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.