W naszej szkole kładziemy duży nacisk na praktyczną znajomość języka angielskiego, dlatego uczniowie klasy 2 klasy Technikum Spedycyjnego razem z Panią Joanną Urbanowicz uczestniczyli w spotkaniu z obcokrajowcem – wolontariuszem. Na lekcji online pojawił się Enrico z Włoch wraz ze swoją koleżanką Joanną. Podczas spotkania opowiadał uczniom o tradycjach Bożego Narodzenia, o innych świętach obchodzonych we Włoszech, a także o organizacji roku szkolnego.

Z kolei Pani Paulina Bajończak zaprosiła Pedro z Meksyku i Elenę z Hiszpanii na spotkanie w klasie IV Technikum Informatycznego. Tematem była demokracja. Uczniowie byli bardzo zaangażowani podczas zajęć i oczywiście doskonalili swoją znajomość języka angielskiego.

W trakcie tego tygodnia odbyły się też inne lekcje z udziałem wolontariuszy. Elena z Bułgarii oraz Martin z Hiszpanii wzięli udział i przedstawili swoje kraje na zajęciach u Pani Katarzyny Golińskiej w klasie IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz klasie II Technikum Spedycyjnego. Uczniowie dowiedzieli się o geografii tych miejsc, tradycjach, potrawach, tańcach i zabawnych faktach.

Z kolei Adriana z Meksyku i Mario z Włoch pokazali swoje niesamowite kraje podczas lekcji z Panią Katarzyną Golińską w klasie III Technikum Ekonomicznego. Opowiadali o fascynujących miejscach i potrawach, pokazali wspaniałe zdjęcia oraz przeprowadzili dialogi w języku angielskim u uczniami.

Mamy niezapomniane wrażenia po tym tygodniu spotkań z cudzoziemcami!!! Czekamy już na kolejne po feriach !

Paulina Bajończak

Joanna Urbanowicz

Katarzyna Golińska