Dnia 29 maja 2019 roku w I Zespole Szkół gościliśmy panią Kingę Witczak, która jest dietetykiem klinicznym. Prowadzi cztery poradnie w ramach sieci ,,Dobry Dietetyk” we Wschowie, Kościanie, Włoszakowicach i Wolsztynie. W spotkaniu uczestniczyły klasy I i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Uczniowie pozyskali informacje na temat uczelni, kursów, ścieżek rozwoju oraz predyspozycji do wykonywania zawodu. Dowiedzieli się, że zawód dietetyka wymaga wiedzy interdyscyplinarnej umożliwiającej kompleksowe i indywidualne podejście do pacjenta. Głównym celem pracy dietetyka jest zachęcanie do zmiany nawyków żywieniowych, szerzenie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej oraz wspomaganie leczenia dietetycznego wielu chorób.

Pani Kinga profesjonalnie scharakteryzowała zawód, przedstawiła jego cele, wymagania i zadania. Podkreśliła, że jest to zawód przyszłości, ponieważ wzrasta świadomość ludzi w kwestii dbania o własne zdrowie. Zwróciła również uwagę na rolę marketingu, mediów społecznościowych, stron internetowych oraz akcji promocyjnych.

Z pasją opowiadała o swoim zawodzie, przekazała młodzieży dużo ciekawych informacji oraz odpowiedziała na wiele nurtujących pytań.

Bardzo dziękujemy za spotkanie

Szkolny doradca zawodowy

Beata Galusik