23 kwietnia w Gorzowie Wlkp. rozegrano finał wojewódzki w koszykówce dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentantki I Zespołu Szkół im, Stanisława Staszica we Wschowie zajęły w nim III miejsce. To pierwszy od 7 lat medal w tej konkurencji dla wschowianek.

Do rozgrywek finałowych po uprzednim rozegraniu etapów powiatowych, rejonowych i półfinałowych awansowały 4 najlepsze zespoły: Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Gorzowa Wlkp, I LO z Gorzowa Wlkp, ZS Szprotawa oraz nasze zawodniczki I ZS Wschowa.

W pierwszym pojedynku półfinałowym SLO Gorzów Wlkp. pokonuje naszą drużynę 81:61, natomiast w drugim I LO z Gorzowa Wlkp zdecydowanie wygrywa z ZS Szprotawa. W spotkaniu o 3 miejsce nie dajemy szans ekipie ze Szprotawy, zwyciężając 75:40.

I Zespół Szkół w finale reprezentowały następujące zawodniczki: Julia Pierzchała, jagoda Pierzchała, Oliwia Antczak, Wiktoria Kurek, Marta Wałowska, Aleksandra Berek. We wcześniejszych etapach rozgrywek udział brały także Julia Piechel, Maria Tylkowska, Aleksandra Poniży. Opiekunem zespołu jest Jakub Chałupka.