W dniach 21.04.2017r. oraz 22.04.2017r. w  I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie odbyły się ważne wydarzenia:
V BIEG PRZEDSZKOLAKA, DZIEŃ SPORTU „ STASZICJADA”, V BIEG MEMORIAŁOWY IM. MARKA KOZACZKA ORAZ BIEG SŁUŻB MUNDUROWYCH.

W piątek najmłodsi wzięli udział w V Biegu Przedszkolaków na orliku przy I Zespole Szkół zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół I Zespołu Szkół we Wschowie. Sto dzieci z pięciu przedszkoli przebiegło około 150 m. Wszystkie przedszkolaczki otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz słodycze i napoje. Z pewnością niektóre dzieci cieszyły się jeszcze bardziej, kiedy dobiegły do mety najszybciej i otrzymały za to upominki.

W kategorii dziewczynek:

I miejsce zajęła Urszula Jaworska ( Przedszkole nr 1);

II miejsce zajęła Maria Kaczor ( Przedszkole Sióstr Salezjanek);

III miejsce zajęła Zuzanna Małyniak (Przedszkole Sióstr Salezjanek ).

W kategorii chłopców:

I miejsce zajął Miłosz Ratajczak (Przedszkole Sióstr Salezjanek);

II miejsce zajął Łukasz Śliwa ( Przedszkole nr 3);

III miejsce zajął Allan Białęcki ( Przedszkole nr 1).

W sobotnie przedpołudnie uczniowie „ Staszica”  rozwijali swoje pasje i dobrze się bawili, uczestnicząc w Dniu Sportu Szkolnego „ STASZICJADZIE”. Rywalizowali oni ze sobą   w piłkarzykach, w koszykówce i w strzelectwie sportowym. O bezpieczeństwo i sprawiedliwy przebieg konkurencji dbali nauczyciele, bacznie obserwując młodzież czy sędziując rozgrywki. W wyżej wymienionych konkurencjach zwyciężyli uczniowie z klas:

Im.-  klasa II LO

II m. – klasa I a ZSZ

III m. – klasa I LO

Działo się tego dnia wiele w szkole. Dziewczęta tańczyły zumbę z instruktorką Moniką Rahnefeld, a chłopcy popisywali się swoją siłą, dźwigając ciężary, dając popis męstwa i wytrwałości.

Co prawda aktywność ruchowa to dominująca forma spędzania wolnego czasu w „ Staszicu”  w sobotnie przedpołudnie, ale na uwagę zasługuje także atrakcja wcale nie związana z ćwiczeniem ciała, ale właśnie umysłu. W małej sali odbył się turniej w CS:GO reprezentacji I ZS. I tu rozwijali skrzydła ci, których interesują komputery. Zwycięstwo zdobyła drużyna zwana „ kasza jaglana” z klasy I TI i ona weźmie udział w poniedziałkowym powiatowym turnieju

Zachętą do przyjścia rodzin z dziećmi były „dmuchańce”. Niewątpliwie wspaniale bawili się najmłodsi goście. Przybyłym na festyn serwowano kawę , herbatę oraz smaczne wypieki. Oprócz tego na zewnątrz budynku można było posilić się owocową sałatką, kiełbasą z grilla i innymi przekąskami.

V BIEG MEMORIAŁOWY IM. MARKA KOZACZKA ORAZ BIEG SŁUŻB MUNDUROWYCH. O  godzinie 12.00 ponad 40 uczestników wystartowało w biegu. Na mecie odbierano numery startowe, wręczano pamiątkowe medale i butelki z wodą. Uczestnicy biegu głównego wraz z uczestnikami biegu służb mundurowych startowali równocześnie i mieli do pokonania ten sam dystans. Na trasie i na mecie nie brakowało osób dopingujących oraz wspierających biegnących.

Patronat honorowy  V  BIEGU MEMORIAŁOWEGO IM. MARKA KOZACZKA ORAZ BIEG SŁUŻB MUNDUROWYCH  objął Wojewoda Lubuski Władysław  Dajczak. Główną nagrodę w biegu ufundowała p. Małgorzata Gośniowska- Kola, która wielokrotnie wspierała różne inicjatywy w I Zespole Szkół. Na uroczystym rozdaniu nagród swoją obecnością zaszczycił nas także Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Pan Wojciech Kuryłło by  pogratulować wraz z Panią Radną i Panem Dyrektorem zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biegu oraz organizatorom, uczniom i mieszkańcom Wschowy, którzy zdecydowali się sobotni dzień spędzić w „ Staszicu”. Imprezę wsparli także: Debora, Przedszkole i Żłobek „ Złota Rybka u Dula” oraz Dyrektor I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

ZWYCIEZCY BIEGU GŁÓWNEGO:

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE- JULI A ŚCISŁOWSKA

II MIEJSCE- AGNIESZKA PALICKA

III MIEJSCE- DALENA KUŹMA

KATEGORIA: CHŁOPCY

I MIEJSCE- DOMINIK WAŁOWSKI

II MIEJSCE- ALEKSANDER RZEPECKI

III MIEJSCE- KACPER CHRUSZCZEWSKI

ZWYCIĘZCY BIEGU SŁUŻB MUNDUROWYCH:

DZIEWCZĘTA:

I MIEJSCE- BARBARA WROTKOWSKA

II MIEJSCE – MONIKA KIJ

III MIEJSCE- KATARZYNA GRUSZKOWSKA

CHŁOPCY:

I MIEJSCE- DOMINIK POKRYWA

II MIEJSCE- FILIP POŃCZYK

III MIEJSCE- JAKUB DRAJERSKI

 

TRASA 2 KM

ZWYCIĘZCY:

I MIEJSCE- SZYMON RĘKOŚ

II MIEJSCE- DOROTA PIECHEL

III MIEJSCE- ADRIANNA MANIA

Warto podkreślić, że Szymon Rękoś był najmłodszym uczestnikiem biegu, co zostało  również docenione i nagrodzone.

Zapraszamy za rok.