W zeszłym roku pokazaliście jak mało kto, że można na Was liczyć. Praktycznie każda klasa włączyła się w akcję SZPIKOWA PACZKA, organizowaną przez Drużynę Szpiku, organizację wspierającą osoby dorosłe i dzieci chore na nowotwory krwi.
W tym roku również chcemy włączyć się w akcję pomocy ludziom, którzy są podopiecznymi Drużyny Szpiku i choć w części sprawić żeby zapomnieli o trudzie codzienności oraz chorobie i w pełni poczuli magię i ważność świątecznych dni, które czekają nas w grudniu. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to chcielibyśmy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt.
Co jest potrzebne ? Pościele, ręczniki, koce, zabawki, gry, puzzle, artykuły papiernicze, chemia domowa typu proszki do prania, płyny do płukania, kąpania, mycia okien, podłóg, pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy, środki dezynfekujące. Kawa, herbata, konserwy ( szynka, ryby, pasztety ), ryż, cukier, makaron, majonez, ketchup, musztarda, olej, oliwa, przyprawy, soki słodycze i inne produkty o długim terminie przydatności.
Zbiórkę prowadzi p. Ewa Markiewicz, można też przynosić do sali nr 53 lub 20, ewent. pokój nauczycielski. Zbiórkę prowadzimy do 28 listopada. LICZYMY NA WAS !!!