Doskonale zaprezentowali się nasi tenisiści w Finale wojewódzkim rozegranym 14 grudnia 2017r. w hali WOSiR w Drzonkowie. Choć nie byli faworytami sprawili dużą niespodziankę i wywalczyli tytuł wicemistrzów województwa pokonując m.in. mistrzów z ubiegłego roku Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze.

 Pierwszy pojedynek w drodze losowania nasi sportowcy rozegrali z CKZiU w Zbąszynku. Zwyciężyli 3:0 a punkty w grach pojedynczych zdobywali Mateusz Kufel i Mateusz Pihil, a w grze podwójnej Mateusz Kufel i Mateusz Perek. Kolejnym przeciwnikiem był mistrz woj. z ubiegłego roku, murowany faworyt do zwycięstwa również w tym roku – ZSO i S w Zielonej Górze. Jednakże faworyt  którego skład stanowią zawodnicy ekstraklasy był osłabiony. Nie mógł wystąpić zawodnik który uczestniczył w przygotowaniach kadry narodowej. I ten fakt postanowiliśmy wykorzystać. M Kufel przegrał pierwszą grę singlową, ale M. Pihil wygrał drugą i było 1:1. Wiedzieliśmy, że o zwycięstwie zadecyduje gra podwójna. Mocno zmotywowani i żądni sukcesu Mateuszowie zagrali świetnie taktycznie i bardzo skutecznie i zrobiło się 2:1 dla naszych. Kolejna gra singlowa padła łupem faworytów i zrobiło się 2:2, ale M. Kufel wygrał ostatniego singla i zwyciężamy 3:2 awansując do półfinału. Tam musimy zmierzyć się z zespołem Technikum Leśnego w Starościnie. W meczu tym tracimy tylko jeden punkt w pierwszej grze singlowej, ale kolejne gry singlowe i debla wygrywamy. Wynik 3:1 i awans do ścisłego FINAŁU staje się faktem. Tam jednak spotykamy się z kolejnym bardzo mocnym zespołem z III LO w Zielonej Górze. Mimo walki i ambitnej postawy przegrywamy ten finał 0:3, ale to nie zmienia faktu, że zostajemy II drużyną w województwie. Na szczególne słowa uznania zasługują Mateusz Kufel z kl.I TI, oraz Mateusz Pihil z kl.IIIc ZSZ, którzy stanowili trzon zespołu. Dzielnie wspierał ich w grze podwójnej Mateusz Perek z kl.IIa ZSZ. Warto wspomnieć, że wszyscy nasi uczniowie są zawodnikami na co dzień trenującymi w Pogoni Wschowa.

Uwieńczeniem sportowej rywalizacji w której uczestniczyło 13 zespołów szkolnych było wstąpienie na drugi stopień podium. Tam prezes Szkolnego Związku Sportowego Zbigniew Bermes  wręczył okazały  puchar i zawiesił na szyi naszych chłopaków srebrne medale. Medal otrzymał także opiekun zespołu Mariusz Wrotkowski. Chłopcy otrzymali jeszcze pamiątkowe foldery i kalendarze z zawodnikami Lumelu Zielona Góra występującymi w Superlidze Tenisa Stołowego i zakończyli ten szczęśliwy dla nich turniej rozgrywany w ramach Licealiady 2017/2018. Życzymy im dalszych sukcesów sportowych w kolejnych latach zarówno w rozgrywkach szkolnych jak i klubowych, a nam kibicom jak najwięcej takich niespodzianek.

 M.Wrotkowski