W piątek 1 marca  w hali sportowej naszej szkoły rozegrane zostały zawody powiatowe w piłce siatkowej w ramach Licealiady – Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2018/2019. Nasze siatkarki i siatkarze podejmowali swoich rówieśników z I LO we Wschowie i ZSP w Sławie. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Przy siatce zawieszonej na wys. 2,24 m pierwszy mecz rozegrały nasze siatkarki z zespołem I LO we Wschowie. Niestety po słabym pierwszym secie i bardzo wyrównanym drugim przegrywamy spotkanie z I LO 0:2. W kolejnym meczu siatkarki z I LO wygrały drugi mecz tym razem z ZSP w Sławie 2:0 i zapewniły sobie zwycięstwo w turnieju. W trzecim spotkaniu nasze dziewczęta zagrały z ZSP w Sławie, i choć nie był to łatwy pojedynek, to zakończył się naszym zwycięstwem 2:1. Dało nam to II miejsce w zawodach , a trzecie przypadło dziewczętom ze Sławy.

Następnie do rywalizacji przystąpili chłopcy. Siatka powędrowała na wys. 2,43 m i do boju ruszyły drużyny ZSP w Sławie i I LO we Wschowie. Niespodzianki nie było i dwa punkty za zwycięstwo powędrowały na konto I LO. W drugim meczu z ZSP poradzili sobie również nasi siatkarze  i wygrali mecz bez historii 2:0. Tak więc o zwycięstwie w turnieju chłopców miał zdecydować mecz I ZS –I LO.  Nasi siatkarze nie zawiedli i po łatwym pierwszym secie i wyrównanym drugim odnieśli zwycięstwo 2:0. To dało naszym zawodnikom I miejsce w  turnieju powiatowym i możliwość wyjazdu na zawody rejonowe do Nowej Soli. Drugie miejsce przypadło I LO we Wschowie, a trzecie – ZSP w Sławie.

 

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i zdolności siatkarskie, a w przyszłości reprezentować naszą szkołę w zawodach sportowych zapraszamy do udziału w zajęciach  SKS , oraz kontakt z prowadzącym treningi p. Mariuszem Wrotkowskim.

                                                                                                                                  SKS „Żak”