We wtorek  19 lutego 2019r. przy dopingu sporej grupy młodzieży rozegrane zostały Mistrzostwa szkoły w Tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Rywalizacja dziewcząt przebiegła szybko i sprawnie gdyż rywalizowały tylko trzy dziewczyny. Po godzinie znane były wyniki. Najlepszą tenisistką w I Zespole Szkół okazała się WiktoriaSieniuć z kl. II LO. Drugie miejsce zajęła Hanna Suchecka z kl.I TE, a trzecie Amelia Korol z kl. I TŻ.

Chłopcy rozgrywali swoje zawody znacznie dłużej, gdyż do zmagań przy stole zgłosiło się 18 tenisistów. Po eliminacjach grupowych, pucharowych, półfinałach i finale poznaliśmy rozstrzygnięcia . Pierwsze miejsce i tytuł najlepszego tenisisty stołowego zdobył zgodnie z przewidywaniami Mateusz Kufel z kl. II TI. Mateusz jest zawodnikiem klubowym Pogoni Wschowa i reprezentantem szkoły w tenisie stołowym. Na drugim miejscu po ambitnej walce w finale uplasował się Dariusz Drzewiecki z kl. I TM, a na trzecim Wiktor Dolat również z kl. ITM.

Mistrzostwa zakończyły się wręczeniem statuetek zwycięzcom oraz słodkich upominków finalistom. Na kolejne zmagania przy ping-pongowych stołach zaprasza organizator Mariusz Wrotkowski oraz Szkolny Klub Sportowy „Żak” już za rok.