Dnia 9 grudnia 2019r. Zespół Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie zorganizował kolejną edycję konkursu fryzjerskiego. Uczennice i uczniowie uczący się fryzjerstwa musieli stworzyć futurystyczną wizję na głowach swoich modeli, bowiem motto przewodnie konkursu brzmiało: „Kobieta przyszłości w 2149 roku”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z ośmiu szkół w rejonie, Wschowę reprezentowali uczniowie I Zespołu Szkół: Weronika Ławecka z klasy II i Eryk Kamiński z klasy I. Weronika czesała swoją koleżankę z klasy I TŻ Izabelę Nawrot, a Eryk Sarę Czech z klasy I TS.
Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, przyszli fryzjerzy są niezwykle pomysłowi, a modelki prześcigają się w wymyślnych makijażach i strojach. Pomimo dużej konkurencji uczennica I Zespołu Szkół – Weronika Ławecka, zdobyła wyróżnienie w konkursie. Fryzura i kreacja stworzona przez Weronikę nawiązywały do ekologicznej koncepcji przyszłości. Prawdziwy leśny mech wpięty w starannie wystylizowane włosy modelki i jej odważny makijaż z zielonymi ustami sprawił, że całokształt został zauważony przez komisję i nagrodzony. Wielkie podziękowania należy złożyć fryzjerom, którzy przygotowują uczniów do zawodu. Eryk Kamiński uczy się u pana Patryka Grzybowskiego, a Weronika Ławecka u pani Dominiki Skrzyniarz.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali poza dyplomami, upominki od sponsorów (środki do pielęgnacji włosów, rozpylacz fryzjerski, fachowe czasopismo), a Weronika za wyróżnienie dostała karbownicę do włosów. Najważniejsze jednak, co można dzięki takim wyjazdom zdobyć, to doświadczenie, sprawdzenie swoich umiejętności, szlifowanie swojego warsztatu pod presją czasu i pod czujnym okiem fachowców z branży fryzjerskiej. Za odwagę, rzetelność, otwartość i miłą atmosferę dziękuję całej czwórce uczestników wyjazdu do Leszna.

Agata Dziekańska